Mis on DNS?

DNS (Domain Name System) on süsteem, mis tõlgib inimese jaoks arusaadavad domeeninimed IP-aadressideks, mida arvutivõrk kasutab. DNS võimaldab meil lihtsalt ja mugavalt külastada veebilehti, sisestades veebibrauserisse domeeninime, nagu näiteks www.dns.ee, selle asemel, et meelde jätta keerulist IP-aadressi.

DNS toimib hierarhilise struktuurina, kus erinevad DNS-serverid vastutavad erinevate domeenitsoonide eest. Ülemise taseme DNS-serverid haldavad üldisi domeenilaiendeid, nagu .com, .org, .ee jne, samas kui alamtaseme DNS-serverid vastutavad konkreetsete domeeninimede tõlkimise eest IP-aadressideks.

Eestis on DNS haldamiseks ja domeeninimede registreerimiseks ametlikult vastutav organisatsioon Eesti Interneti Sihtasutus (EIS), mille juures tegutseb DNS portaal. DNS portaal pakub erinevaid teenuseid, sealhulgas domeeninimede registreerimine, haldamine ja nendega seotud DNS-sätete konfigureerimine.

Kui soovite rohkem teavet DNS-i ja domeeninimede registreerimise kohta Eestis, saate külastada DNS portaali. Seal leiate üksikasjalikku teavet DNS-süsteemi ja selle toimimise kohta, samuti juhised domeeninimede registreerimiseks ja haldamiseks Eestis.

DNS on oluline osa meie igapäevasest veebikasutusest, mis võimaldab meil lihtsalt ja mugavalt juurdepääsu veebilehtedele. Tänu DNS-ile ei pea me muretsema keerukate IP-aadresside meelespidamise pärast, vaid saame kasutada lihtsaid ja arusaadavaid domeeninimesid.