Mis on domeeni registreerimine?

Domeeni registreerimine tähendab konkreetse veebiaadressi (domeeninime) omandamist ja selle seostamist registreerija poolt valitud IP-aadressiga. See on protsess, mille käigus antakse veebilehele või organisatsioonile unikaalne veebiaadress, mida kasutatakse selle identifitseerimiseks ja leidmiseks internetis. Domeeninime registreerimine on oluline samm, kui soovite oma veebilehte või ettevõtet internetis esindada.

Domeeni registreerimine:

Domeeni registreerimine toimub tavaliselt registripidaja kaudu, kes on ettevõte, mis on volitatud ICANN-i (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) poolt domeeninimede registreerimiseks ja haldamiseks. Registripidajad võivad erineda oma teenuste, hindade ja pakutavate funktsioonide poolest, seega on oluline valida endale sobiv registripidaja ja teenuspakett.

Domeeni registreerimiseks tuleb kõigepealt valida sobiv domeeninimi, mis vastab teie ettevõtte või veebisaidi nimele ja sobib teie brändi identiteediga. Seejärel tuleb kontrollida, kas valitud domeeninimi on vaba ja ei ole juba registreeritud. Kui domeeninimi on vaba, saate selle registripidaja kaudu registreerida, tavaliselt sõlmides domeeninime registreerimise lepingu.

Domeeni registreerimise leping sisaldab tavaliselt domeeninime omandiõiguse tingimusi, registreerija ja registripidaja vastutust ja muid üksikasju domeeninime registreerimise kohta. Leping võib sisaldada ka domeeni registreerimise ajavahemikku ja tingimusi domeeni pikendamiseks või lõpetamiseks.

Domeeni registreerimise lõppedes on domeeninimi registreerija omanduses ja saate selle kaudu luua veebilehe ning sellele juurde pääseda. On oluline meeles pidada, et domeeninime registreerimine ei sisalda veebisaidi loomist, sisu loomist ega majutamist. Need on eraldi teenused, mida saate valida vastavalt oma vajadustele.

Kokkuvõttes on domeeni registreerimine protsess, mis võimaldab teil omandada unikaalse veebiaadressi ja seostada selle konkreetse veebisaidiga. Selleks peate valima sobiva domeeninime, leidma sobiva registripidaja, sõlmima domeeni registreerimise lepingu ja omandama domeeninime.

Domeeni saab registreerida näiteks host.ee -s.