Kuidas kindlaks teha domeeni omanik?

Domeeni omaniku kindlakstegemiseks on mitu võimalust. Kõige lihtsam ja kiirem viis on kasutada WHOIS otsingut, mis on internetiprotokolli teenus, mis võimaldab teil leida teavet domeeni omaniku, registreerimise kuupäeva, kontaktteabe ja muu kohta. WHOIS teenuseid pakuvad tavaliselt domeeniregistreerijad või domeenihaldusteenuse pakkujad.

WHOIS teenuse kasutamine on lihtne – peate lihtsalt sisestama domeeninime, mille omaniku kohta soovite teavet saada, WHOIS otsingu tööriista ja seejärel näete tulemusi, mis näitavad domeeni omaniku, registreerimiskuupäeva ja muud teavet.

Kui domeen on registreeritud eraisiku või organisatsiooni poolt, kes on varjanud oma isiklikku teavet avalikkuse eest, siis näete WHOIS otsingu tulemustes kontaktandmetena tõenäoliselt ainult domeeniregistreerija kontaktandmeid, kes võib pakkuda teile võimalust kontakti saamiseks domeeni omaniku kaudu.

Lisaks WHOIS teenusele on mõned domeeniregistreerijad loonud ka omaniku varjamise teenuseid, mida nimetatakse “WHOIS privaatseks”, “domeeni privaatseks registreerimiseks” või “WHOIS varjamine”. Nende teenuste kasutamisel peidetakse domeeni omaniku kontaktandmed avalikkuse eest, pakkudes seeläbi privaatsust ja turvalisust.

Kokkuvõttes on domeeni omaniku kindlakstegemine võimalik WHOIS teenuse kasutamisega. Kui omaniku kontaktandmed ei ole avalikud, siis võib domeeni omaniku kontakti saamiseks pakkuda domeeniregistreerija võimalusi.