Mis on veebimajutus?

Veebimajutus on teenus, mis võimaldab teil oma veebisaiti avalikult kättesaadavaks teha internetis. See teenus hõlmab teie veebisaidi failide, andmebaaside ja muude ressursside salvestamist veebiserverites, millel on ühendus internetiga. Kui keegi sisestab teie veebisaidi aadressi (URL) oma veebibrauseri aadressiribale, saab tema brauser veebiserverilt taotleda teie veebisaidi failide ja ressursside kuvamist.

Veebimajutuse teenus võib varieeruda vastavalt pakutavate funktsioonide ja ressursside tüübile ja hulgale. Üks oluline tegur on näiteks veebiserveri maht, mis määrab, kui palju salvestusruumi on teie veebisaidi jaoks saadaval. Samuti võib teenus hõlmata e-posti kontosid, domeeninime registreerimist, turvafunktsioone ja palju muud.

Veebimajutuse teenus võib olla jagatud, pilve- või pühendatud serveri põhine. Jagatud veebimajutuse korral on teie veebisait ühe serveri koos teiste veebisaitidega, mis võib olla kasulik väikeste veebisaitide jaoks, kellel on piiratud ressursid. Pilvepõhise veebimajutuse korral jagatakse teie veebisait mitme veebiserveri vahel, mis võimaldab paindlikkust ja suuremat skaalat. Pühendatud veebiserveri põhine teenus annab teile täieliku kontrolli ühe veebiserveri üle, mis on mõeldud suurematele ettevõtetele või suurtele veebisaitidele.

Kokkuvõttes on veebimajutus teenus, mis võimaldab teil teie veebisaiti internetis avalikult kättesaadavaks teha. Veebimajutuse teenuse pakkujad pakuvad erinevaid funktsioone ja ressursse vastavalt teie veebisaidi vajadustele, mis võivad varieeruda vastavalt teenuse tüübile ja hinnaklassile.

Veebimajutust pakub näiteks : https://host.ee/store/veebimajutus